org_logos

Головною метою конкурсу є звернення уваги на багатоетнічне минуле Львова та збереження його багатокультурної спадщини. Конкурс має два основних взаємопов'язаних завдання. Перше з них – забезпечити пошук найкращих рішень з облаштування територій, охоплених конкурсом, з метою покращання умов життя для мешканців та гостей м.Львова. Інше завдання полягає у тому, щоб звернути увагу на усвідомлення багатоетнічного минулого Львова за допомогою нового відкриття та показу єврейської спадщини міста.

 

Результатом конкурсу має бути розробка архітектурних, ландшафтних та дизайнерських рішень з облаштування трьох ділянок, охоплених конкурсом. Конкурсні проекти повинні підкреслювати унікальну історію м.Львова, водночас виходити за межі типових стереотипів. Проекти мають показати минуле кожного місця, допомогти сучасним львів’янам пізнати історію колишніх мешканців міста, інтегрувати їх у сучасний міський контекст для покращення умов життя у місті.

 

Метою підконкурсу «Бесойлем – Дім Вічності» є перетворити цей парк на публічний простір – таке використання виражало б повагу до історії колишнього кладовища та пам’яті тих, котрі були тут поховані, а також відкриває можливості для осмислення історії єврейського народу та його спадщини. Безперечно, в районі здійснення проекту є могили, які, згідно з єврейською традицією, не повинні бути порушені. Тому проекти мають враховувати цю вимогу і на ній базуватися. Тобто тут не можна планувати розкопок чи інших земляних робіт. Проекти мають передбачати інтеграцію врятованих нагробків. Проекти повинні бути також пов’язані з історією єврейського кладовища, що охоплює набагато більшу площу, в тому числі ту, що прилягає до Краківського ринку, а також з історією лікарні, яка була найбільшою єврейською благодійною медичною установою в регіоні. Слід розглянути можливість відновлення колишнього входу у західній стіні. Місце повинно бути доступним для людей з фізичними обмеженнями.