org_logos

Головною метою конкурсу є звернення уваги на багатоетнічне минуле Львова та збереження його багатокультурної спадщини. Конкурс має два основних взаємопов'язаних завдання. Перше з них – забезпечити пошук найкращих рішень з облаштування територій, охоплених конкурсом, з метою покращання умов життя для мешканців та гостей м.Львова. Інше завдання полягає у тому, щоб звернути увагу на усвідомлення багатоетнічного минулого Львова за допомогою нового відкриття та показу єврейської спадщини міста.

Результатом конкурсу має бути розробка архітектурних, ландшафтних та дизайнерських рішень з облаштування трьох ділянок, охоплених конкурсом. Конкурсні проекти повинні підкреслювати унікальну історію м.Львова, водночас виходити за межі типових стереотипів. Проекти мають показати минуле кожного місця, допомогти сучасним львів’янам пізнати історію колишніх мешканців міста, інтегрувати їх у сучасний міський контекст для покращення умов життя у місті.

Ділянка підконкурсу "Площа Синагог" розташована у колишньому єврейському кварталі у центрі міста, де до 1943 року стояли три важливі для релігійного та суспільного життя єврейської громади будівлі: Велика міська синагога, Синагога Турей Загав (знана також як "Золота Роза"), Дім навчання Бейт гаМідраш. Конкурсні роботи повинні взяти до уваги: (а) археологічні залишки синагоги «Золота Роза» належить піддати консервації і захисту, вони не повинні бути фізично доступні для громадськості; (б) залишки будівлі Бейт Гамідрашу належить зберегти, але їх можна зробити доступними для громадськості - можливо, використовувати їх для огляду руїн «Золотої Рози»; (в) місце, де стояла Велика міська синагога, повинно зберігати роль відкритого громадського простору і використовуватися для проведення культурно-масових заходів, що нав‘язували б до історичної значущості місця; (г) площа повинна бути пішохідною зоною. Конкурсна територія не передбачена для комерційного використання. Водночас ціла площа повинна бути доступна для людей з фізичними обмеженнями.

Усі пропозиції повинні враховувати значення цього місця, що символізує втрату єврейської культури, яка колись тут процвітала. Отож відповідна меморіалізація релігійних будівель, які тут стояли, повинна підкреслити багатокультурну спадщину міста і тим самим підвищити відкритість і толерантність його сучасних мешканців.