Важлива знахідка

Мацеву із львівського єврейського цвинтаря було знайдено на подвір’ї Університету безпеки життєдіяльності (вул.Клепарівська, 35). Під час ремонтних робіт курсанти зняли шар асфальту і випадково натрапили на надгробок із написом івритом та польською мовою. 

Це виявилась плита з могили Пінкаса Наткеса, який помер у 1927 році. Імовірно мацева походить із Нового єврейського кладовища, частина якого збереглась поруч із Янівським цвинтарем до наших днів.

Нагробні плити із єврейських кладовищ використовувались для будівництва та мощення львівських вулиць як у період нацистської окупації, так і у радянський час, а тому подібні знахідки є далеко не поодинокими. 

Наразі мацеву розчистили і передали Товариству єврейської культури імені Шолома Алейхема. За словами голови Товариства, Олександра Назара, зараз розглядаються варіанти передачі знахідки до відділу юдаїки Львівського музею історії релігій, встановлення нагробку у єврейській частині Янівського кладовища або ж у сквері на місці старого кіркуту, де має повстати меморіальний парк «Бесойлем – Дім Вічності». 

 

Коментарі

Додати новий коментар