У місті триває LvivKlezFest-2013

12 серпня у відділі Музею Історії Релігії (вул. Староєврейська, 37) відкрилась виставка «Світ єврейського містечка» за участю арт-студії «Метаморфози» та українських  художників. Тут представлені твори єврейської атрибутики у різноманітних техніках (рейзеле – витинанки, малюки кавою, вироби з бісеру, фелтінг (валяння з вовни), розпис скла та батик). Виставка, що потриває до 1 вересня, є однією із багатьох яскравих подій LvivKlezFest-2013 –фестивалю єврейської культури, котрий став для Львова вже доброю традицією.

 

Окрім концертів та майстер-класів клезмерської музики, програма цьогорічного фестивалю багата на театральні вистави, покази фільмів, медіа-екскурсії, тематичні квести, лекції, дискусії та семінари. Заходи LvivKlezFest проходять у різних куточках Львова – у філармонії, Театрі юного глядача (колишньому єврейському театрі Гімпля), у Центрі міської історії, а також у львівських клубах, кав’ярнях та подвір’ях. Та незмінно кульмінація фестивалю – Гала-Концерт (1.09.2013) за участі клезмерів з Європи, Ізраїлю та США– відбудеться на площі Арсенальній, у центрі історичної єврейської дільниці. Директор фестивалю та благодійного фонду «Хесед-Ар’є» Ада Діанова підкреслила значимість цього місця для єврейської громади Львова загалом та фестивалю зокрема: 

 

«Коли ми розпочинали LvivKlezFest п’ять років тому, ми шукали місце, пов’язане з єврейською історією. Більш важливого, ніж ця площа немає - бо то є площа Трьох синагог – тут був Бейт Мідраш і дві синагоги… Тому нам дуже хотілось оживити ці місця, повернути ті часи, коли тут жваво розмовляли на їдиші, співали пісні, коли це було одною з складових частин культури Галичини. Один раз на рік нам це вдається – зробити свято вулиці Староєврейської.»

 

Водночас, директор фестивалю висловила занепокоєння сучасним станом площі Арсенальної, котру заполонили столики навколишніх кафе. Так для проведення Гала-Концерту, організаторам попередньо довелось вести переговори із власниками цих закладів. Говорячи про конкурс «Площа Синагог», Ада Діанова підкреслила важливість створення живого громадського простору, що відображатиме та вшановуватиме єврейську ідентичність цього місця.

 
Виставка ''Світ єврейського містечка''Виставка ''Світ єврейського містечка''Сучасний стан площі АрсенальноїСучасний стан площі Арсенальної

Коментарі

Додати новий коментар