org_logos

Розташування

Конкурсна ділянка знаходиться у центральній частині міста в межах ансамблю історичного центру Львова, який з 1998 року внесений до списку Світової Спадщини ЮНЕСКО. Ділянка обмежена вулицями Валовою з півночі, Винниченка з південного-сходу та пл. Соборною з південного-заходу.

Навколишній простір комплексу Бернардинів – це багатофункціональна міська забудова різних історичних періодів. Навколишнє середовище разом із комплексом монастиря формує неперервний ланцюжок відкритих громадських просторів, що плавно переходять один у другий та чергуються із зеленими зонами та міською забудовою

На північ від ділянки знаходяться квартали з типовою для  середньовічного міста ортогональною системою вулиць з 3-4-поверховою забудовою та центральна площа Ринок з ратушею посередині.

Міський контекст

Історичний центр міста оточений кільцем, що складається з бульварів та парків вздовж колишніх оборонних мурів. На півночі це кільце поєднується з великим парком та дещо віддаленою мережею зелених рекреаційних зон. Кільце водночас служить основним транспортним та пішохідним зв’язком довкола історичного центру.

Конкурсна ділянка є сегментом південної частини цього кільця і водночас поєднує квартали середньовічної частини міста із забудовою за межами кільця. Більшість забудови за межами кільця сформовано із будівель ХІХ – ХХ століття, а міська структура має радіальний характер.

До конкурсної ділянки підходять дві важливі радіальні вулиці. Перша – Личаківська − веде зі східних околиць і закінчується площею Митною перед східною стороною Бернардинського комплексу. Площа є громадським відкритим простором та важливим транспортним вузлом. Друга радіальна вулиця – Івана Франка −  підходить з півдня і закінчується площею Соборною, де знаходяться кінцева зупинка трамваю, квітковий ринок, зелений сквер, літні кафе тощо, а також великий критий продуктовий ринок, що прилягає до площі.