org_logos

В червні цього року Львівська міська рада у співпраці з Центром міської історії центрально-східної Європи та проектом «Муніципальний розвиток та оновлення старої частини міста Львова» Німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ,  оголосила конкурс на облаштування відкритих просторів комплексу Бернардинського монастиря. Подання робіт тривало понад три місяці, прийом робіт було завершено 8 жовтня 2012. До складу міжнародного журі, ввійшли викладачі, архітектори, мистецтвознавці, урбаністи з Німеччини, Польщі та України, а також представники влади міста.

Загалом на конкурс надійшло 30 проектів з 13 країн: Бельгія (1 проект), Болгарія (1 проект), Великобританія (2 проекти), Індія (1 проект), Канада (1 проект), Німеччина (3 проекти), Португалія (1 проект), Румунія (2 проекти), Сербія (2 проекти), США (5 проектів), Угорщина (1 проект), Україна (9 проектів), Чеська Республіка (1 проект).

Після дискусій та обговорень преміями було відзначено наступних учасників:

1-ше місце:

Будапешт, Угорщина  - Петер Сабо, Ева Дері-Папп, Андраш Ґаздаґ, Тамаш Карачоний.

2-ге місце:

Львів, Україна - Юрій Столяров, Павло Моркель, Ольга Малиновська, Святослав Бабій.

3-тє місце:

Берлін, Німеччина - Себастьян Рюбенакер, Петер Ратманн, Мартін Тітц.

Почесна відзнака, 4-те місце:

Бухарест, Румунія - Марія Дарія Оанча, Йоана Тіліча, Тудор Еліан, Матей Еуґен Стоян, Аліна Ґабріела Панаіт.

В протоколі засідання журі описало проект та обґрунтувало його перемогу наступним чином:

Сильним боком цього проекту облаштування відкритих просторів комплексу Бернардинського монастиря є чіткість просторового вирішення та величний спокій атмосфери. Концепція випливає із ретельного аналізу ділянки та відповідної інтеграції у існуючий міський ландшафт. З допомогою точної адаптації стилістики та форм існуючого ансамблю, автори досягли сталих і водночас тонких просторових якостей, що підкреслюють найяскравіші аспекти існуючої архітектури. Це надає громадському просторові розміреності та спокою, а також зосереджує увагу на центрі конкурсної ділянки – монастирі із церквою та прилеглими будівлями.

За умови впровадження низки необхідних змін, існуючий та майбутній стан місця буде легко поєднати. Розважливий підхід і віднайдення слушної рівноваги між твердими поверхнями та зеленими ділянками підкреслюють технічну та економічну здійсненність проекту. З огляду на реалізацію, дуже важливими видаються два аспекти: особлива увага щодо можливих запитань з боку ЮНЕСКО, а також співпраця із місцевими експертами-будівничими.

Роботу переможців, а також інші проекти до 18 листопада можна оглянути в приміщенні музею на Ринку 10.

Завантажити протокол засідання жюрі (pdf, 3,2 МБ)
Завантажити таблицю відповідності ідентифікаційного номеру проекту конкурсному (pdf, 185 КБ)

Засідання журі, 26 жовтня 2012 р.Відкриття виставки, 27 жовтня 2012 р.