"Проект «Площа синагог» повинен бути реалізований у максимально швидкі терміни" - відкритий лист лідерів єврейських організацій Львова

Лідери єврейських організацій Львова підписали спільну заяву, у якій задекларували підтримку реалізації проектів, пов’язаних із історією єврейської громади, що передбачає будівництво меморіалів «Площа Синагог», «Бесойлем – Дім Вічності» та «Янівський концтабір». Підкресливши відкритість проведеного архітектурного конкурсу та важливу роль громадських обговорень, представники єврейських організацій висловили готовність і надалі надавати співорганізаторам проекту консультації та допомогу. Зокрема, автори листа зазначили, що:
 

«Це важливий крок, ініційований владою міста Львова для збереження єврейської спадщини та широкого інформування львів’ян і гостей міста про важливу сторінку в історії міста – історію євреїв у Львові. Після трагедії Голокосту та десятиліть мовчання, нищення і байдужості цей крок є надзвичайно важливими для усвідомлення минулого і відповідальності перед майбутнім.»
 

Лідери львівських єврейських організацій зокрема наголошують на необхідності як найшвидшого впорядкування території проекту «Площа синагог», а саме місця, де до Другої світової війни знаходилися дві синагоги («Золота Роза» і Велика міська синагога) та Бейт Гамідраш, що сьогодні перебувають у занедбаному стані, є недоступними для огляду та використовуються у невідповідний спосіб. Реалізацію першої стадії проекту «Площа синагог», котра запланована на літні місяці 2013 року, буде узгоджено із графіком проведення фестивалю єврейської культури «Львівклезфест».

Також автори відкритого листа підтримали план реалізації проекту Меморіального парку «Бесойлем – Дім вічності» архітектора Роніт Ломброзо, що охопить відкриту частину території історичного єврейського кладовища в районі вулиці Раппопорта. Крім того, лідери єврейських організацій Львова наголосили на необхідності забезпечити тимчасове впорядкування (прибирання, недопущеня розваг тощо) на території колишнього Янівського концтабору до початку будівництва Меморіалу.

 

Із повним текстом відкритого листа можна ознайомитись на веб-сторінці всеукраїнського єврейського благодійного фонду «Хесед-Ар’є»

 

Коментарі

Додати новий коментар