org_logos

Зона 1

Господарське подвір’я монастиря, яке раніше використовувалось для вирощування овочів і трав, а також для утримання худоби і конюшень, сьогодні є відкритим громадським простором. Доступ до нього з південно-західної сторони здійснюється через ворота між церквою та дзвіницею і веде до меншої південно-західної частини подвір’я, де знаходиться колодязь і його ротонда.  Далі також  через Глинянську браму всередині будівлі при східному мурі можна пройти до основного подвір’я. Зазвичай цим  подвір’ям користуються як прохідним, а також як туристичним маршрутом через комплекс монастиря. Північна частина подвір’я зазвичай є людною і використовується працівниками установ, що знаходяться у будівлях навколо, а також відвідувачами літнього павільйону кафе при північній стіні подвір’я. Частково це подвір’я використовується для самовільного паркування: у меншій, південній частині, є близько 8 автомобілів, що належать мешканцям будівель з південного боку (за межами конкурсної ділянки); у більшій, північній частині, паркується близько 8 автомобілів, що належать працівникам офісів навколо подвір’я.

Рекомендації: Функцію подвір’я як пішохідного та туристичного шляху через комплекс монастиря треба зберегти. 

Передбачається, що північна сторона буде придатною для культурних заходів, включно з заходами Факультету культури і мистецтв Львівського національного університету, який розташований у північному крилі будівлі монастиря.

Проекти повинні врахувати можливе перетворення гаражів на першому поверсі будівлі вздовж східного муру у виставковий простір.

Зона 2

Це площа перед церквою разом із трикутним у плані громадським простором, що прилягає із заходу. Площа поєднує центр міста із навколишніми кварталами на півдні і водночас служить продовженням простору церкви у дні релігійних свят. Невеликий простір трикутної форми веде до відкритих просторів на заході. Він містить невеликий газон із деревами, літню терасу ресторану, що знаходиться у будівлі поруч, а також часто використовувану, проте неофіційну автобусну зупинку.

Рекомендації: Дві частини Зони 2 потрібно трактувати як єдиний простір. Вулиця Сербська, яка їх розділяє, поступово повинна стати пішохідною із можливим доступом транспорту у надзвичайних ситуаціях. Площа перед церквою повинна і надалі функціонувати як продовження інтер’єру церкви у дні релігійних свят.

Зона 3

Перед західним крилом будівлі монастиря на місці колишнього монастирського фруктового саду розташовано невеликий парк, з західної сторони обмежений вул. Сербською. Деякі фрагменти стін навколо парку проходять по лінії тих, які огороджували сад до 1954 року. Через парк пролягає широкий пішохідний прохід, який з’єднує площу перед церквою з вулицею Валовою, та центральну частину міста з його північною частиною.  На сьогоднішній день це один із небагатьох зелених просторів у центральній частині міста. Зараз це місце використовується мешканцями для короткого відпочинку, в святкові дні для ремісничих ярмарків. Влітку, кафе, що знаходиться неподалік відкриває тут свою терасу.

Рекомендації: Передбачається, що парк у зоні 3 збереже свою функцію, однак для нього необхідно запропонувати новий вигляд та форму впорядкування. Деякі дерева необхідно зберегти (див. схему озеленення). Вул. Сербська поступово повинна стати пішохідною з доступом транспорту у надзвичайних ситуаціях.

Протягом кількох наступних років передбачається дозволити кілька місць для паркування автомобілів мешканців прилеглих будинків та короткочасних зупинок обслуговуючого транспорту уздовж вулиці Сербської.

Зона 4

Це простір між будівлею монастиря та вулицею Валовою, який раніше був частиною фруктового саду, а також ділянка вздовж північної стіни монастирського подвір’я. Частина, що безпосередньо прилягає до будівлі монастиря, сьогодні використовується Музеєм Ідей як відкритий фестивальний простір. Сам музей розташований у нижніх поверхах прилеглої будівлі монастиря. Цей простір відділений огорожею та накритий тимчасовою тентовою конструкцією. Решта простору між Музеєм Ідей аж до вулиці Валової є продовженням парку зони 3. Звідси  на схід по сходах можна піднятись до іншої пішохідної частини вул. Валової, котра знаходиться на підвищенні близько 1 м над рівнем вулиці. Ця частина пролягає вздовж колишнього міського оборонного валу, фрагменти якого збереглися по сьогодні.

Рекомендації: Передбачається, що вся зона 4. носитиме характер громадського простору, призначеного для мистецьких інсталяцій, культурних подій тощо від Музею Ідей, але й також від Факультету культури і мистецтв, який знаходиться поруч.

Паркування автомобілів вздовж вул. Валової планується поступово обмежити, дозволивши паркування лише мешканцям прилеглих будинків та короткотермінових зупинок обслуговуючого транспорту.

Зона 5

Це простір між будівлями при східному мурі комплексу та вулицею Винниченка. Його основним елементом є громадська тераса, розташована на два метри нижче за рівень вул. Винниченка. Цей простір з’єднується дерев’яним мостом над (на сьогодні сухим) басейном, що пролягає вздовж підніжжя монастирського муру. Деякі з елементів включають частину монастирського муру з Глинянською вежею, котра була реконструйована у 1970х роках, до вигляду, що нагадує середньовічну фортифікацію. Від тераси пролягає підземний перехід до прощі Митної, що знаходиться з іншої сторони від вул. Винниченка.

Рекомендації: Загальна конфігурація цього простору повинна бути збережена, однак його якість необхідно покращити.

Зона 6

Це внутрішнє монастирське подвір’я або «райський сад». Доступ сюди мають лише працівники та відвідувачі Історичного архіву, котрий зараз знаходиться у будівлі, яка оточує цю зону.

Рекомендації: На сьогодні не планується відкрити монастирське подвір’я для громадськості. Однак його якість потрібно покращити для подальшого користування працівників та відвідувачів архіву.

Схема зонування ділянкиЗона 1Зона 1Зона 1Зона 1Зона 1Зона 1Зона 1Зона 1Зона 1Зона 1Зона 1Зона 1Зона 1Зона 1Зона 1Зона 1Зона 1Зона 1Зона 1Зона 1Зона 1Зона 1Зона 1Зона 1Зона 1Зона 2Зона 2Зона 2Зона 2Зона 2Зона 2Зона 2Зона 2Зона 2Зона 2Зона 3Зона 3Зона 3Зона 3Зона 3Зона 3Зона 3Зона 3Зона 3Зона 3Зона 3Зона 3Зона 3Зона 3Зона 3Зона 3Зона 3Зона 4Зона 4Зона 4Зона 4Зона 4Зона 4Зона 4Зона 4Зона 4Зона 4Зона 4Зона 4Зона 4Зона 4Зона 4Зона 5Зона 5Зона 5Зона 5Зона 5Зона 5Зона 5Зона 5Зона 5Зона 5Зона 5Зона 5Зона 5Зона 5Зона 5Зона 5Зона 5Зона 6Зона 6Зона 6Зона 6