org_logos

Львів - одне з найбільших українських міст, протягом понад 755 років свого існування служило домівкою для різних національних, культурних та релігійних спільнот, що суттєво вплинуло на його характер та архітектуру. Хоча більша частина архітектурної спадщини міста не зазнала руйнувань, однак політичні катаклізми ХХ століття призвели до втрати унікальної багатонаціональної і багатокультурної ідентичності Львова. Трагічна доля спостигла єврейську громаду, яка під час нацистської окупації у 1941–1944 роках була майже цілком знищена.
Відтак, нам важливо зберегти єврейську культурну спадщину і пам’ять про її творців, які колись тут мешкали. Задля цього міська влада і громадськість Львова, у співпраці з Центром міської історії Центрально-Східної Європи та Німецьким Товариством міжнародної співпраці (Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit, GIZ), організували міжнародний дизайнерський конкурс для упам’ятнення місць, пов’язаних з єврейською історією. Метою конкурсу було виявити найкращі проекти, які увічнювали б пам’ять про втрачену єврейську громаду Львова та включали цю пам’ять в сучасний міський контекст.
Конкурс тривав від серпня до грудня 2010 року. Велика активність українських і закордонних учасників виразно засвідчила зацікавлення цією темою й відобразила її суспільне значення. Міжнародне експертне журі вибрало переможців – їхні роботи можна побачити на наступних сторінках цього видання.
Проекти, яким присуджено першу премію, мають високий мистецький рівень і будуть втілені в життя.
Від імені організаторів конкурсу запрошую всіх, хто не байдужий до збереження культурної спадщини Львова та його єврейського минулого, підтримати ці проекти і долучитися до їх реалізації.

 

Міський голова Львова
Андрій Садовий