Новини та статті

Місця єврейської історії Львова: від ідеї до втілення 2011-01-01
У цьому блозі ми інформуватимемо зацікавлених читачів про реалізацію проектів для вшанування місць, пов’язаних із єврейською історією Львова – «Площа Синагог», Меморіальний Парк «Бесойлем» та Янівський концтабір. Проекти були обрані на відкритому міжнародному архітектурному конкурсі, співорганізаторами якого виступили Львівська міська рада, Центр міської історії Центрально-Східної Європи та Німецька організація з міжнародного співробітництва (GIZ). Детальніше про конкурс та проекти-переможці можна прочитати у розділі "Попередні конкурси". Запрошуємо до дискусій та обговорень на сторінках нашого блогу.
Важлива знахідка 2013-08-20
Мацеву із львівського єврейського цвинтаря було знайдено на подвір’ї Університету безпеки життєдіяльності (вул.Клепарівська, 35). Під час ремонтних робіт курсанти зняли шар асфальту і випадково натрапили на надгробок із написом івритом та польською мовою
У місті триває LvivKlezFest-2013 2013-08-13
Виставка ''Світ єврейського містечка''
12 серпня у відділі Музею Історії Релігії (вул. Староєврейська, 37) відкрилась виставка «Світ єврейського містечка» за участю арт-студії «Метаморфози» та українських художників. Виставка, що потриває до 1 вересня, є однією із багатьох яскравих подій LvivKlezFest-2013 –фестивалю єврейської культури, котрий став для Львова вже доброю традицією.
Цитати для меморіалу «Площа синагог» 2013-05-29
Окрім таблиць із інформацією про архітектуру та історію трьох будівель – Великої Синагоги, Бейт ГаМідрашу та синагоги «Золота Роза», частиною меморіалу «Площа синагог» стане інсталяція із цитатами, що стосуватимуться різних аспектів історії єврейської громади Львова та Галичини.
Проект «Площа синагог у Львові» Франца Решке нагороджено престижною архітектурною премією 2013-04-22
Меморіал «Площа Синагог» Франца Решке став одним із двох проектів, що отримали відзнаку міжнародного конкурсу «Deubau Preis 2014» для молодих архітекторів.
"Проект «Площа синагог» повинен бути реалізований у максимально швидкі терміни" - відкритий лист лідерів єврейських організацій Львова 2013-03-05
Лідери єврейських організацій Львова підписали спільну заяву, у якій задекларували підтримку реалізації проектів, пов’язаних із історією єврейської громади, що передбачає будівництво меморіалів «Площа Синагог», «Бесойлем – Дім Вічності» та «Янівський концтабір». Підкресливши відкритість проведеного архітектурного конкурсу та важливу роль громадських обговорень, представники єврейських організацій висловили готовність і надалі надавати співорганізаторам проекту консультації та допомогу.
Перші результати археологічних розкопок 2012-11-15
Восени 2012 року Рятівна Археологічна Служба Інституту археології НАН України провела археологічні розкопки, завданнями яких було виявити та зафіксувати сліди та рештки Бет Гамідрашу та підготувати за результатами археологічних робіт пропозиції для їх врахування під час розробки документації для проекту «Площа синагог».
Археологічні розкопки площі Синагог 2012-10-16
26 вересня 2012 року на площі Арсенальній та суміжній ділянці по вул. Староєврейській розпочалися археологічні роботи для виявлення точного розташування елементів фундаментів, та збору інформації про будівлі Великої міської синагоги та Бейт Гамідрашу, зруйнованих під час Другої світової війни для проекту облаштування Площі Синагог. Концепція проекту Площа Синагог арх. Франца Решке (Берлін) була обрана міжнародним журі на міжнародному відкритому конкурсі у грудні 2010 р. з поміж 35 проектів.
Візит архітектора Франца Решке до Львова 2011-10-30
В жовтні 2011 року організатори проекту «Місця єврейської історії Львова» запросили Франца Решке, переможця конкурсу на облаштування «Площі Синагог» до Львова з метою детального представлення проекту та збору додаткової інформації для подальшого його планування.